Three reasons why a Whaleoil subscription is BETTER than icecream

A Whaleoil subscription  is better than ice cream

It is even better than the classic Kiwi Jellytip

Reason One: A Jelly tip costs $2.50 and in five minutes the pleasure is gone but for $2.30 a week (less than the cost of a single Jelly tip) a Whaleoil subscription provides you with faster loading times and an ad-free experience of your favourite source of news, politics and entertainment.

 

 

Reason Two: A Whaleoil subscription won’t let you down. What you pay for is what you get whereas with an ice cream you could drop it or it could melt.

 

 

Reason Three: A Whaleoil subscription is good for the waistline as it has ZERO calories.

 

We are clearly better than ice cream yet just as addictive.

 

Scoop up a delicious, chocolatey, Whaleoil subscription today.

 

 


THANK YOU for being a subscriber. Because of you Whaleoil is going from strength to strength. It is a little known fact that Whaleoil subscribers are better in bed, good looking and highly intelligent. Sometimes all at once! Please Click Here Now to subscribe to an ad-free Whaleoil.

52%